رونمایی از سایت های جدید مجموعه شفیق فکه در همایش حزب الله سایبر

از سایت های جدید مجموعه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه رونمایی شد

 

از چند سایت جدید مجموعه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه در همایش حزب سایبر توسط جانباز سرافراز موسی سلامت رونمایی گردید و سپس مهندس میثم امیدالحق مسئول فنی مجموعه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه توضیحاتی در مورد سایت های جدید ارائه فرمودند.

وی گفت یکی از مهم ترین پروژه های جدید راه اندازی رادیو ایثار، اولین رادیو اینترنتی دفاع مقدس می باشد که به صورت آن لاین و آف لاین برنامه دارد. امیدالحق از پخش صدای ایثارگران عزیز بصورت زنده، پخش پیغام های تلفنی ایثارگران، مصاحبه زنده با فرماندهان دفاع مقدس جهت پاسخگویی به ایثارگران و محققان دفاع مقدس، بازگویی مسائل و مشکلات ایثارگران عزیز و پخش صداهای درخواستی به عنوان بخش هایی از برنامه های رادیو ایثار از مجموعه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه نام برد.

راه اندازی تایم لاین رخدادها  از دیگر پایگاه های جدید می باشد و اطلاعات ایثارگران و مسایل مربوط به دفاع مقدس را پاسخگو می باشد که از کارهای کم نظیراست و می تواند مرجع خوبی برای پاسخگویی باشد.

مسئول فنی شفیق فکه از قالب جدید بزرگترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس، بزرگداشت شهید ماشاءالله سرهنگی  نیز سخن گفت و اعلام داشت در حال حاضر بی نظیر ترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس و داری بیش از 100 هزار تصویر (فاز اول)می باشد که قابلیت های زیادی دارد که امکان برچسب گذاری بر روی تصاویر و تگ گذاری و امکان شناسنامه دار کردن عکس ها (تشخیص صورت افراد حاضر در تصویر) و ثبت نوشتاری به هرمقدار و به دفعات در روی هر تصویر را دارد و عکس را گویا می نماید همچنین چنانچه تصویر مورد نظر کاربر فیلم مربوط به خود را داشته باشد می تواند از آرشیو فیلم های حوزه دفاع مقدس  در همین آلبوم مشاهده نماید. از ویژگی مهم این قالب جدید، امکان صوتی کردن تصاویر می باشد که برای اولین بار جهت استفاده روشندلان عزیز صورت گرفته است.

امیدالحق در ادامه سایت گلزار شهدا را که دارای بهترین سامانه جستجوی مزار شهدا که قابلیت ارائه سنگ مزار شهید مورد نظر را نیز دارد، معرفی کرد و گفت بزودی بعد تمامی سنگ مزار شهدا در کل کشور وارد این سیستم خواهد شد. در حال حاضر جستجوی نشانی مزار شهدا در بیش از 40 هزار سنگ مزار در کل کشور (فاز اول) قابل بهره برداری است. کد و نشان اینترنتی اختصاصی برای هر شهید در راستای دولت الکترونیک،  اختصاص و راه اندازی یک سایت برای هر شهید، کاملترین بانک اطلاعات ایثارگران دفاع مقدس با بیش از 50 فیلد، امکان خوداظهاری اطلاعات توسط خانواده های ایثارگران و رزمندگان و پخش و قرائت فاتحه و اهدای گل به ایثارگران و شهدا،  از دیگر مزیت های این طرح است که در سایت گلزار شهدا پیش بینی شده است.

انجام طرح هرشهید یک سایت اختصاصی در مجموعه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، کار بی نظیر و بسیار مهمی است که دارای جایگاه خاصی است. سایت اختصاصی برای هر شهید پایگاهی مستقل برای هر شهید عزیز است و قابلیت ویرایش و اضافه نمودن محتوا توسط کاربران را دارد و به منظور ارتباط مستقیم معنوی و عاطفی بیشتر توسط کاربران با شهید مورد نظر راه اندازی گردیده است. سایت هر شهید در اکثر موارد به مسایل اختصاصی شهید مورد نظر، در دیگر سایت های مجموعه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه لینک دارد و به معرفی فایل های موجود از قبیل وصیت نامه، صوت، فیلم، عکس و دیگر اطلاعات مربوط به شهید می پردازد.

 دانشنامه شفیق فکه با بیش از 6000مطلب علمی در زمینه های مختلف و اولین چت روم علمی و آلبوم تصاویر "عکس یک" با حدود 140000عکس با کیفیت از دیگر سایت های رونمایی شده می باشد که به  نیابت از شهدا به جامعه علمی، فرهنگی تقدیم گردیده است.

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 28 شهریور 1392
تهیه و تنظیم:
منبع : پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه