درباره میثاق | تاریخچه شفیق فکه | تصاویر | امکانات شفیق فکه | اهداف پیش رو | ارتباط با ما
    صفحه نخست / اهداف پیش رو

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلام

 

...جوانان ما حق دارند که بدانند و باید اتفاقات سال های دفاع مقدس براي آنها و کساني که آن رشادت ها را نديده اند تعریف شود.

 

از طرفی خود ما هم حرف داريم، حرف هايي که بر دلمان انباشته شده و چه بسيارند کسانی که میخواهند بشنوند ولی سکوت ما آنان را از این حق محروم کرده است. ما مي خواهيم از رزمندگان وایثارگران بگوئيم، وازکساني بگوئيم  که با شهادت رفتند و کاري حسيني کردند و از ما مي خواهند که کاري زينبي  کنيم.

 

...امروز اگر جوانان ما بگويند آدم هاي جنگ که بودند و چرا ما آنها را نمي شناسيم، گناهش بر گردن کیست و اگر يک روز شهدا پرسيدند بعد از ما، شما چه کرديد چه جوابی داریم؟.

 

خدا نکند بي جواب بمانیم. خدا نکند در برابر شهدا سرافکنده باشیم و سرمان فرو بيفتد. پس ما مي گوئيم تا آنهایی که تا به حال نشنيده اند بشنوند و براي اين کار از همه راه ها استفاده خواهيم کرد.

 

مي خواهيم حرف بزنيم چرا که سکوت امروز، خود گناه است. هرچند سکوت هم بخشي از دفاع مقدسمان (البته به تعبیر دشمنان جنگ) بود ولی باید گفت از حقیقتی به نام" دفاع مقدس"، و نباید گذاشت سال های دفاع مقدس تيره تعريف شود. دفاع مقدس حقیقتی سبز و روشن است مانند سربند رزمندگان سربلند و سرافراز.

 

مي خواهيم از دفاع مقدس و از رشادت های بچه هاي رزمنده و ایثارگر و شهدا بگوئيم و به تعريف آدم هایی بپردازيم که جانانه در برابر زیاده خواهی و گستاخی صدام و رژیم سرسپرده بعث عراق که با هجومي وحشتناک و غافلگیر کننده و با حمایتی همه جانبه از سوی حداقل چهل کشور جهان می خواست پايه هاي ارزشي آنها را سست کند ایستادند واز دین و میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محافظت کردند و در این راه خون خود را نثار اسلام و قرآن نمودند. ما آمده ايم تا، پایگاهی براي بيان حقيقت برپا کنیم و از صداقت و صفاي انسان هايي بگوئيم که در اين عصر آزادانه زيستند، حسيني بودند و حسيني رفتند. می خواهیم از استقامت مردم عزیز این مملکت بگوییم که در مقابله با تهاجم همه جانبه دشمن بعثی که با هماهنگی استکبار جهانی سرزمین مقدس ما را مورد هجوم وحشیانه قرارداده بود، همه داشته های خود را در طبق اخلاص گذاشته و به میدان مبارزه آمدند و از خط مقدم جبهه تا دورترین نقاط از خط مقدم جبهه، جانانه به نبرد و دفاع مشغول بودند.

 

مي خواهيم از دل پر خون بچه هاي جبهه و جنگ و دفاع مقدس بگوئيم، مي خواهيم صحبت هاي ما را همه بشنوند و براي اين کار از هر چه هست استفاده خواهيم کرد و مگر نه اینکه رزمندگان و ملت  ما در آن صحنه ها کم نیاوردند و ايستادند تا به آخر؟

 

بنابراین امروز که فضای مجازی اينترنت بر عرصه ارتباطات جهاني سيطره انداخته است ما نیز برآن شديم تا در عصر اطلاعات و ارتباطات جهاني وارد این فضا شویم و مي خواهيم دراین عرصه، صدای ارزش ها و خاطرات و رشادت ها و قهرمانی هاي رزمندگان خود را به گوش همه برسانيم و به آنها افتخار کنيم و بگوئيم ما اينها را داشتيم و داريم. اين کاري است که به مدد همرزمان، ایثارگران و خانواده های معظم شهدا امکانپذير است. آنانکه بايد دست کمک ما را بگيرند تا با مدد به يکديگر و در سايه الطاف خداوندي همگام با هم به نشر و ترويج افکار و ارزش هاي انقلابي ایثارگرانمان بپردازيم تا بلکه و شايد بتوانیم اندکي از دين خود را به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت ادا کنیم.

 

پایگاه فرهنگی اجتماعی "شفیق فکه" با امید به یاری خداوند متعال و با عنایت چهارده معصوم علیه السلام و با در دست داشتن ابزار و آگاهي و تخصص لازم در اين زمينه راه اندازی گردید و علیرغم همه مشکلات بکار خود ادامه داده است و اکنون آمادگی دارد تا گام های جدیدی بردارد و با پشتوانه حمايت هاي بي دريغ شما یادگاران دفاع مقدس، در راستای اهداف بلند مرتبه انقلاب اسلامي ايران به ترويج افکار و ارزش هاي دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت بپردازد تا بلکه وظیفه ای نسبت به سهم اندکي از آنچه احساس مي کنيم بر دوش ماست انجام دهد.   انشاءالله

 

سخنی از روی اجبار

 

لازم به ذکر است که تمامی این سایت ها توسط یک نفر اداره می شود و اگر تا کنون نتوانسته در حد انتظار ظاهر شود به همین دلیل بوده است. پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه حدود هشت سال است که فعالیت دارد و یک جانباز ضرورت حضور در اینترنت را حس نموده و بر حسب وظیفه و تکلیف وارد این عرصه شده است. متاسفانه بعضی از دوستان به دلایل مختلف ایراد هم می گیرند و این در حالی است که اکثر این دوستان به نوعی از تشکیلات و امکانات شفیق فکه نیز بهره می برند و وقت ما را هم می گیرند ولی نه تنها قدردان نیستند بلکه به طور تعجب بر انگیزانه و در مواردی هم مغرضانه و حسادت گونه، طعنه وار و موذیانه سئوال هم می کنند. خدمت همه عزیزان اعلام می گردد که آنچه شما به عنوان محتوی در مجموعه سایت های پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه ملاحظه می فرمایید، تنها حدود ده  در صد اطلاعات و محتوای ما می باشد که متاسفانه هنوز نتوانسته ام تمامی محتوا را ارائه نمایم. پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه صرفا به دلیل احساس مسئولیت و انجام تکلیف جهت اطلاع رسانی دفاع مقدس و زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می نماید و هرگز به دنبال    "نام و نان و نشان" نیست و نیازی هم ندارد. شفیق فکه از کسانی که در زمان دفاع مقدس رزمنده بوده و همراه با فرزندان این آب و خاک با دشمن درگیر شده و بر سر ورود به میدان مین از هم سبقت می گرفته اند قدردانی می نماید و در خدمت آنان می باشد و از طرفی از آن دسته از فرماندهان و رزمندگان مصلحت اندیش و زمان شناس! که این عزیزان را رها کرده و به دنبال پست و مقام و ریاست جمهوری و وزارت و نمایندگی و هزار بی معرفتی دیگر هستند، گله مند می باشد و به آنان هشدار می دهد که روز قیامت نمی توانند پاسخگوی این عزیزان باشند و ...  البته یقینا تاریخ هم قضاوت خوبی در باره این دسته از فرماندهان و رزمندگان بدون بصیرت و بی معرفت نخواهد داشت.

 

ای کاش دوستانی که ایراد می گیرند قدری معرفت به خرج می دادند و به جای غیبت کردن ها و زدن پیامک های سراسر گناه آمیز، به ارسال محتوی در زمینه دفاع مقدس و شهدا مبادرت می کردند و از اجر معنوی آن نیز بهره می بردند و حال که چنین نمی کنند و شاید لیاقت این کار را ندارند، پس لطفا سکوت کنند و حسادت و تنگ نظری را کنار گذاشته و مانع کار خیر نشوند.

 

به دوستان دلسوز نیز عرض می نمایم که خدا شاهد است که شرایط بسیار سخت است و یک نفر بودن و این مجموعه عظیم و منحصر بفرد را سازماندهی نمودن توان و وقت زیادی را می خواهد ولی به لطف خدا و کمک شهدا و دعای شما عزیزان تصمیم دارم عقب ماندگی ها را جبران نمایم و در آینده ای نزدیک مطالب مفید در همه زمینه ها با اولویت دفاع مقدس و هم چنین عکس های کمیاب موجود را به سایت منتقل خواهم کرد تا انشاءالله مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

 

حرف آخر:

 

انصاف نیست که با یک جانباز 76 درصد بی توقع که هنوز امکانات متعلق به خود را هم نگرفته و دغدغه نشر حماسه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را دارد وحتی برای جامعه علمی هم انجام وظیفه می نماید این گونه برخورد شود. بنده یک منتقد هستم و نه از کسی می ترسم و نه وامدار کسی هستم. چرا تقوا را در نظر نمی گیرید!؟. مگر نه این است که اکثر مسئولین دفاع مقدس و شهدا را فراموش کرده اند و...

 

البته تمام کار بنده اعتراض به کسانی است که برای این کارها بودجه کلان هم می گیرند و معلوم نیست چگونه هزینه می نمایند و امثال بنده باید ضعف و کم کاری و چه بسا خیانت آنان را جبران نماییم و تازه حسابرسی ارث پدر دیگران را هم جوابگو باشیم!. آقایان بنده دارم کم کاری شما را در اینترنت جبران می کنم، می فهمید!!!؟؟؟ و اگر خدا ترس بشوید و وظیفه خود را انجام دهید، بنده هم این آخر عمری به استراحت می پردازم و دعا گوی شما می شوم. آیا شما می دانید تا کنون چقدر  هزینه کرده ام و ...  .

 

خدا شاهد است که این قسمت علیرغم میل باطنی ام نوشته شد و امیدوارم برای کسی سوءتفاهم ایجاد ننماید ولی باور بفرمایید گاهی اوقات دفاع از خود و اهداف لازم است و چنانچه این دفاع صورت نگیرد چه بسا دوستان را به اشتباه بیاندازد و از طرفی بهانه گیران و تنگ نظران را به جسارت بیشتر ترغیب نماید که البته مکر و حیله شیطان قوی است. لطفا دوباره عنایت فرمایید که بنده تنها هستم و نیاز به راهنمایی دارم ، نه غرض ورزی دشمنان دوست نما که فقط خوشگل حرف می زنند ولی به پای عمل که می رسد وقت ندارند!؟ خیلی بد است که انسان غیبت دیگران را بنماید و یا شنونده غیبت دیگران باشد و تایید نماید ولی با اعتراض فرد غیبت شونده که مواجه می شود، جمله  «من به این حرف ها کاری ندارم و باید انسان همه را برای خود نگه دارد» را عنوان کند و خود را عابد و زاهد معرفی نماید در حالی که این شیوه زشت ترین و فریبنده ترین و منفور ترین رفتار  در احکام و اخلاق اسلامی محسوب می شود و ...

 

 بنده مانند بعضی ها نان تملق از کسی نگرفته ام و بر سر تقسیم غنائم هم ننشسته ام و به شما تذکر می دهم که مانع خیر نشوید و بگذارید کار پیش برود و شما هم به دنبال دنیای خود باشید و به کسب و کار خود برسید و پاچه خوار سیاست بازانی باشید که با دفاع مقدس مطرح شدند ولی در حال حاضر به سیاست باز حرفه ای و نمک نشناس تبدیل شده اند. حتما به این نکته توجه نمایید که اگر دلسردی به وجود آید و کار رها شود، به یقین مسئول خواهید بود.

 

ان الله ياءمركم اءن تودوا الامنت الى اءهلها؛

 

خداوند به شما دستور مى دهد كه امانت ها را به صاحبان آن برسانيد.

 

 مدیریت پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه