درباره میثاق | تاریخچه شفیق فکه | تصاویر | امکانات شفیق فکه | اهداف پیش رو | ارتباط با ما
    صفحه نخست / اخبار

انتشار اثر ارزشمند و اعتقادی هنری بسیج شهرداری تهران در فضای مجازی / تمثال مبارک شهدای تهران


قاب عکس و مشخصات شهدای تهران، کاری زیبا و در خور تحسین از سازمان بسیج شهرداری تهران


ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست... ؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ مبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد. مقام معظم رهبری


چند سالی است که تمثال مبارک شهدا در سطح شهر تهران نصب شده است و عکس شهدا زینت بخش شهرمان گردیده است اما آیا تا کنون از خودمان پرسیده ایم که طراح و خالق این اثرهای معنوی اعتقادی چه سازمان و چه کسانی بوده اند. آنچه مسلم است این عزیزان به دور از جنجال و هیاهو اقدام نموده و یقینا فقط به دنبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده اند.

این قاب عکس ها که به همت و هنرمندی سازمان بسیج شهرداری و بصورت اثری هنری و با پس زمینه معرق تهیه و نصب گردیده، عکس شهدای عزیز و مشخصات آنان را در خود جای داده است. شکی نیست این سعی و تلاش از زمره کارهای بسیار ارزشمند و در خور تشکر و قدردانی است که بر در و دیوار شهر تهران جلوه گری می نماید.

اما آنچه که مهم است جای خالی این عکس ها و اثرهای معنوی هنری در اینترنت است و مسئولین محترم سازمان بسیج شهرداری تهران تاکنون به این موضوع فکر نکرده بودند که به یقین از روی تواضع بوده است.

    این اصل بسیار مهم است که لازم بود زحمت ارزشمند عزیزان بسیج شهرداری تهران در معرض دید و استفاده عموم کاربران اینترنت قرار گیرد تا این اثر ارزشمند از حیطه اختصاصی فضای شهر تهران خارج شود و شعاع دید و دسترسی به این اثر هنری مظلوم و بدون توجه مانده و یا کم دیده شده، ابعاد و گسترش جهانی پیدا نماید تا بلکه در حد توان ادای حق ارج نهادن بر زحمت دست اندرکاران تهیه و طراحی این تابلوهای زیبا و پر محتوا رعایت گردیده باشد.

«من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»

هر کس در مقابل احسان و نیکی بندگان خداوند شکرگزاری نکند خدا را شکر نگفته است.


بنابراین اگر در جامعه روحیه تشکر و قدردانی از انسانهای خیّر، مبتکر و خلّاق وجود داشته، گرایش به فعالیت‏های مثبت و سازنده پر رنگ تر می گردد.

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه پیرو همین تفکر و وظیفه شناسی تصمیم گرفت تا در راستای قدردانی و صیانت و معرفی این اثرهای معنوی به کاربران فضای مجازی صحبتی با برادر ارجمند حاج آقا پیرهادی مسئول محترم سازمان بسیج شهرداری تهران داشته باشد و درخواست دریافت فایل های این اثرهای گرانسنگ و دلربا را مطرح نماید که با کمال محبت و بدون هیچگونه شرطی مورد پذیرش و موافقت آن بزرگوار قرار گرفت.

اکنون اولین سری تحویل گرفته شده این آثار ارزشمند  به صورت آزمایشی در سایت قاب عشق ارسال محتوا شد و در معرض دید و دسترس شما بزرگواران قرار گرفته است. (تمثال مبارک شهدا را در اینجا temsaleshohada.ir می توانید ببینید)

لازم بذکر است که شبکه ایثار توسط پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه راه اندازی گردیده و در هفته دفاع مقدس رونمایی خواهد شد و برای این عکس های معنوی، اعتقادی، هنری و ارزشی جایگاه خاص و ویژه ای در شبکه ایثار در نظر گرفته شده است و به نیابت از سازمان محترم بسیج شهرداری تهران ارسال محتوا خواهد شد.

در پایان ضمن تشکر از بذل محبت و اطمینان مسئول بسیج شهرداری تهران و دادن افتخار و اجازه انتشار این اثرهای هنری برای اولین در اینترنت به پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، اعلام می داریم که مالکیت هنری و تمامی حقوق این اثرهای ارزشمند را متعلق به سازمان بسیج شهرداری تهران می دانیم و با رعایت اصل امانتداری هیچگونه دخل و تصرفی در این آثار ارزشمند نداشته و نخواهیم داشت و هر چه را که از عزیزان سازمان بسیج دریافت داشته ایم عینا و بدون کم و کاست انتشار خواهیم داد.

 برای پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه بسی افتخار است که مسئول بسیج شهرداری تهران هیچگونه شرط و تعهد و توقع را مطرح ننموده است و این اطمینان و اهتمام نسبت به درخواست شفیق فکه از طرف حاج آقا پیرهادی مسئول محترم سازمان بسیج شهرداری مزید امتنان و تشکر است.

همچنین از آقای هوشنگی ، آقای کیخا و آقای محمدی به خاطر زحماتی که کشیدند صمیمانه تشکر می گردد.

  از شما کاربران بزرگوار استدعا دارد نسبت به انتشار این عکس ها در شبکه های اجتماعی همراهی و اهتمام ورزیده و با توجه به رعایت اصل امانتداری خواهشمند از هرگونه تصرفی در محتوا خودداری فرمایید. امید است این اثرات زیبا و روح نواز تا مدت ها زینت بخش محتوای ارسالی شما در اینترنت و شبکه های اجتماعی باشد و زحمتکشان این عکس های زیبا را از دعای خیر خودتان بهره مند نمایید.

لازم بذکر است به محض دریافت ادامه فایل ها از عزیزان سازمان بسیج شهرداری تهران، ارسال محتوا گردیده و در دسترس شما کاربران عزیز قرار خواهد گرفت.

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 14 مرداد 1394
تهیه و تنظیم:
منبع : پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۵ + ۳